Алати за Home & Garden
Батериска дупчалка/одвртувач
Advanced

Impact 18

AdvancedImpact 18
AdvancedImpact 18
AdvancedImpact 18
AdvancedImpact 18
AdvancedImpact 18
AdvancedImpact 18 AdvancedImpact 18 AdvancedImpact 18 AdvancedImpact 18 AdvancedImpact 18
Ударната дупчалка/одвртувач е неверојатно лесна за употреба и нуди дополнителна мултифункционалност
 • Интуитивен избор на режими и автоматско менување на брзините за да одговара на секоја работа
 • Системот на прекинувач обезбедува промена на насоката со еден клик со индикаторска LED светилка
 • Лесна промена помеѓу магнетното капаче за навртување и стезната глава за дупчење
 • Моќна, компактна и цврста благодарение на електромоторот без четки
 • Навртување; дупчење во дрво и метал; ударно дупчење во цигла и варовник
 • POWER FOR ALL: една батерија за сите Home & Garden алати
 • Syneon Technology ја регулира употребата на енергијата за оптимална ефикасност и подолго времетраење

Батериски AdvancedImpact 18 со интуитивен кориснички интерфејс за исклучително лесна употреба

Оваа батериска ударна дупчалка одвртувач е исклучително интуитивна и повеќенаменска. Избирањето на саканиот режим за автоматско усогласување на брзините за навртување, дупчење или ударно дупчење е многу лесно. Насоката на ротација може да се смени со еден едноставен клик поради иновативниот електронски систем на прекинувачи со LED индикаторско светло. Неговиот електромотор без четки обезбедува моќ, компактност и издржливост. Магнетното капаче за навртување и стезна глава од 13-mm за дупчење го прават менувањето помеѓу примените уште поедноставно. AdvancedImpact 18 овозможува извршување на различни задачи во дрво, пластика, цигла, варовник и метал. Алатот припаѓа на POWER FOR ALL ALLIANCE. Една батерија може да се користи за голем број алати од различни брендови.

 • фокусирани на едноставноста
 • за мали до средни задачи
 • фокусирани на функционалност и перформансот за поширок опсег на задачи
 • за задачи со средна големина
 • најдобри перформанси со подобрени карактеристики
 • поголеми и попредизвикувачки задачи

Наменет за дупчење и навртување

Употреба со една рака благодарение на магнетното капаче
Промена од магнетно капаче на стезна глава за дупчење
Ударно дупчење во ѕидана конструкција

Функции и придобивки на AdvancedImpact 18

Без разлика дали станува збор за дупчење, чистење или градинарство. Брзо и лесно менувајте уреди со 18V POWER FOR ALL батеријата од Bosch. За уште поголема флексибилност, батеријата се вклопува и во алатите на други POWER FOR ALL партнери.

POWER FOR ALL батериски системи од Bosch

Без разлика дали станува збор за дупчење, чистење или градинарство. Брзо и лесно менувајте уреди со 18V POWER FOR ALL батеријата од Bosch. За уште поголема флексибилност, батеријата се вклопува и во алатите на други POWER FOR ALL партнери.

Невозможно е да се избере погрешен режим

Интуитивниот избор на режим го олеснува менувањето помеѓу завртување и дупчење. Брзините автоматски се подесуваат според избраниот режим на работа за совршено прилагодување на секоја работа.

Иновативниот систем на прекинувачи, лесен за ракување, доаѓа со индикаторско LED светло и јасно покажува дали алатот се врти надесно или налево. Ако алатот е некое време во мирување, стартува надесно.

Секогаш работете во вистинската насока

Иновативниот систем на прекинувачи, лесен за ракување, доаѓа со индикаторско LED светло и јасно покажува дали алатот се врти надесно или налево. Ако алатот е некое време во мирување, стартува надесно.

Издржливост и моќност

Електромоторот без четки нуди значително подолг работен век со поголема моќност. Електронски управуван, ја намалува топлината, работи бесконтактно, без абење и со максимална ефикасност, додека неговата компактност овозможува полесна употреба на алатот.

Магнетното капаче автоматски ги држи завртките, така што едната рака да биде слободна за држење на делот за обработка за поголема флексибилност и слобода при работењето.

Ги држи завртките во место за ракување со една рака

Магнетното капаче автоматски ги држи завртките, така што едната рака да биде слободна за држење на делот за обработка за поголема флексибилност и слобода при работењето.

Брзи промени на адаптерот за брза работа

QuickSnap интерфејсот овозможува брзи промени помеѓу стезната глава за дупчење и магнетното капаче за брзо менување помеѓу дупчење и завртување.

Со местото за чување завртки, додатоците се секогаш при рака. Магнет во подножјето на алатот ги држи завртки и битовите за да бидат лесно достапни.

Додатоците се секогаш при рака

Со местото за чување завртки, додатоците се секогаш при рака. Магнет во подножјето на алатот ги држи завртки и битовите за да бидат лесно достапни.

Технички податоци за AdvancedImpact 18

Технички спецификации
Напон на батеријата
18.0 V
Компатибилност на батеријата
18V POWER FOR ALL ALLIANCE
Препорака за батерија
>= 1,5 Ah
Капацитет на батерија
2,5 Ah
Брзина без оптоварување (1-ва брзина / 2-ра брзина)
0 – 450 / 1.500 врт./мин.
Макс. вртежен момент
39 Nm
Макс. вртежен момент за меко/тврдо завртување
22 / 36 Nm
Поставки за вртежен момент
20
Макс. брзина на удар
22.500 цик./мин.
Стезна глава за дупчалка
13-mm стезна глава без клуч
Дијаметар на завртка до
10 mm
Дијаметар на дупчење во челик
13 mm
Дијаметар на дупчење во дрво
35 mm
Дијаметар на дупчење во ѕид
11 mm
Димензии на алатот (Д x Ш x В)
275 x 245 x 65 mm
Тежина на машината со батерија
1,10 kg
Покажи повеќе Покажи помалку
Информации за бучава/вибрации
Вредност на емисија на вибрации во ah
Непознато K
Дупчење во метал
0,0 m/s²
1,5 m/s²
Ударно дупчење во бетон
19,0 m/s²
1,5 m/s²
Завртување
0,0 m/s²
1,5 m/s²
The A-rated noise level of the power tool is typically as follows: Sound pressure level dB(A); Sound power level dB(A). Uncertainty K= dB. Измерени вредности определени во согласност со EN 60745 Вкупни вредности на вибрации (векторски збир од три насоки).
Детали за испорака: AdvancedImpact 18
Број на нарачка
Адаптер за стезна глава
Бургија за одвртувач
Картонска кутија
Број на нарачка
EAN-код
06039B510C
4053423224726

Достапни додатоци

Стартер сет 18 V (2 x 2,5 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет 18 V (2 x 2,5 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет за сите Home & Garden алати во 18V POWER FOR ALL системот

Сет со AL 1830 CV полнач и 2 x 2,5 Ah батерии. Овозможува флексибилност и заштедува простор и пари. Со батеријата може да работат околу 40 апарати за „направи сам“ проекти, градинарски задачи и задачи во домот.

Стартер сет 18 V (2 x 2,5 Ah + AL 1830 CV)
Стартер сет од 18 V (2,5 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет од 18 V (2,5 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет за сите Home & Garden алати во 18V POWER FOR ALL системот

Сет со AL 1830 CV полнач и 2,5 Ah батерија. Овозможува флексибилност и заштедува простор и пари. Со батеријата може да работат околу 40 апарати за „направи сам“ проекти, градинарски задачи и задачи во домот.

Стартер сет од 18 V (2,5 Ah + AL 1830 CV)
Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B

POWER FOR ALL: 18 V батерија за сите Home & Garden алати во 18 V системот

18V POWER FOR ALL батеријата е достапна во различни големини и капацитети. Пронајдете ја вистинската батерија за вашата задача. Сите батерии може да се менуваат и имаат исти приклучоци.

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B
Полнач AL 1830 CV

Полнач AL 1830 CV

Ги полни сите Bosch Home & Garden батерии од 18 V

Најголема компатибилност – Bosch AL 1830 CV полначот ги полни сите Bosch Home & Garden батерии и батериите на 18V POWER FOR ALL системот.

Полнач AL 1830 CV

Најдете го точниот резервен дел брзо и едноставно

Точниот резервен дел само со клик на глувчето

Изберете резервни делови онлајн
Добијте е-маил со листата на избрани резервни делови
Испечатете ја листата и нарачајте резервни делови од дилер
3 години гаранција и безбедни понуди

3 години гаранција и безбедни понуди

Регистрирајте се бесплатно и добијте гаранција од 3 наместо 2 години за вашиот нов Bosch DIY и градинарски алат. Исто така, имајте корист од ексклузивните понуди.

Поддршка за Bosch

Едноставно пишете ни порака преку нашата контакт форма.

Грижа за клиенти

За прашања во врска со сервисот за поправка и резервни делови:
Од понеделник до петок:
08:00 - 19:00
Од понеделник до петок:
08:00 -16:00