Алати за Home & Garden
Батериска дупчалка/одвртувач со две брзини
Easy

Drill 1200

EasyDrill 1200
EasyDrill 1200
Батериска дупчалка што оди директно до точката
  • Компактен и лесен дизајн со совршени перформанси
  • Поставките за избор обезбедуваат оптимална моќност и брзина за секоја работа
  • Вграденото LED работно светло обезбедува соодветно осветлување на делот што се обработува
  • Идеална за мали проекти за дупчење во дрво и метал, како и за навртување
  • Стезната глава со единечен навој овозможува брза и практична промена на додатоци
  • POWER FOR ALL: една батерија и полнач за сите Home & Garden алати

Едноставна употреба со совршени перформанси

Батерискиот EasyDrill 1200 е дизајниран да навлезе директно до местото. Мал е и лесен со едноставни поставки за лесна употреба и ракување без да се загрозат перформансите. Има 20 поставки за вртежен момент, поставка за дупчење и менувач со 2 брзини што обезбедува оптимална моќност и брзина за секоја примена. Вграденото LED работно светло го осветлува делот што се обработува, обезбедувајќи добра видливост во секои работни услови. Неговата стезна глава со едно навртување овозможува брзо и лесно менување на битовите. Оваа дупчалка е совршена за брз почеток на проекти кои имаат потреба од навртување или задачи кои вклучуваат дупчење во дрво, метал и пластика. Алатот припаѓа на 12V POWER FOR ALL системот. Една батерија може да се користи на сите 12V POWER FOR ALL алати.

Оптимални перформанси за секоја примена

Мала тежина за лесна работа над ниво на глава
Интегрирано светло за работа во тесни простори
Одлична изведба во метал и пластика
Обезбедува брзи резултати во дрво

Функции и придобивки на EasyDrill 1200

Уживајте во големата флексибилност со 12V и 18V POWER FOR ALL системи. Проширете го секој стандарден сет на системот што се состои од алат, комплет за батерии и полнач, со различни алати со пристапна цена (без комплет за батерии и полнач).

POWER FOR ALL батериски системи од Bosch

Уживајте во големата флексибилност со 12V и 18V POWER FOR ALL системи. Проширете го секој стандарден сет на системот што се состои од алат, комплет за батерии и полнач, со различни алати со пристапна цена (без комплет за батерии и полнач).

Два брзини за постојана оптимална јачина

Менувачот со 2 брзини овозможува да изберете соодветната јачина за секоја работа. Неговата прва мала брзина е идеална за завртување и дупчење поголеми дијаметри, додека втората брзина овозможува брз напредок при дупчење мали дијаметри.

20 фази на вртежен момент за максимална прецизност: изберете го посакуваниот вртежен момент на прстенот за претходно поставување за индивидуални прилагодувања на различни материјали.

Прецизност со леснотија

20 фази на вртежен момент за максимална прецизност: изберете го посакуваниот вртежен момент на прстенот за претходно поставување за индивидуални прилагодувања на различни материјали.

Брзо и лесно дупчење и промена на битови

Дизајнот на стезната глава со едно навртување во комбинација со автоматското заклучување на вретеното овозможува работа со една рака и брзо и лесно дупчење и промена на битови.

Интегрираното работно светло има вградени моќни LED диоди коишто го осветлуваат определениот работен простор и овозможуваат работа во темни места и ќошеви.

Моќно осветлување за јасна видливост

Интегрираното работно светло има вградени моќни LED диоди коишто го осветлуваат определениот работен простор и овозможуваат работа во темни места и ќошеви.

Технички податоци за EasyDrill 1200

Технички спецификации
Напон на батеријата
12,0 V
Капацитет на батерија
1,5 Ah
Брзина без оптоварување (1-ва брзина / 2-ра брзина)
0 – 400 / 1.500 врт./мин.
Макс. вртежен момент
30,0 Nm
Макс. вртежен момент за меко/тврдо завртување
18 / 30 Nm
Поставки за вртежен момент
20 + 1
Стезна глава за дупчалка
10-mm стезна глава без клуч
Тежина на машината со батерија
0,94 kg
Компатибилност на батеријата
12V POWER FOR ALL
Препорака за батерија
>= 1,5 Ah
Дијаметар на завртка до
6 mm
Дијаметар на дупчење во челик
8 mm
Дијаметар на дупчење во дрво
20 mm
Покажи повеќе %TRANSLATE VALUE%
Информации за бучава/вибрации
Вредност на емисија на вибрации во ah
Непознато K
Дупчење во метал
0,0 m/s²
1,5 m/s²
Завртување
0,0 m/s²
1,5 m/s²
The A-rated noise level of the power tool is typically as follows: Sound pressure level 0 dB(A); Sound power level dB(A). Uncertainty K= dB. Измерени вредности определени во согласност со EN 60745 Вкупни вредности на вибрации (векторски збир од три насоки).
Детали за испорака: EasyDrill 1200
Број на нарачка
Бургија за двоен одвртувач
Картонска кутија
Број на нарачка
EAN-код
06039D3005
4053423224870

Достапни додатоци

Комплет за батерии PBA 12V 2,5Ah O-B

Комплет за батерии PBA 12V 2,5Ah O-B

Батерија за сите Home & Garden алати во POWER FOR ALL 12V системот

Погодност и моќност во движење – Bosch PBA 12V 2.5Ah O-B батеријата нуди флексибилност во домот или градината. Завршете ги речиси сите „направи сам“ проекти со едно полнење. Оваа батерија со врвни перформанси има долго време на траење и е компатибилна со 12V POWER FOR ALL системот.

Комплет за батерии PBA 12V 2,5Ah O-B
Стартер сет 12V (1 x 1,5 Ah, GAL 1210 CV)

Стартер сет 12V (1 x 1,5 Ah, GAL 1210 CV)

Стартер сет за сите Home & Garden алати во 12V POWER FOR ALL системот

Уживајте во флексибилноста и заштедете пари со стартер сетот 12V на Bosch, компатибилен со сите алати од 12V POWER FOR ALL системот.

Стартер сет 12V (1 x 1,5 Ah, GAL 1210 CV)
Стартер сет 12V (2 x 1,5 Ah и GAL 1210 CV)

Стартер сет 12V (2 x 1,5 Ah и GAL 1210 CV)

Стартер сет за сите Home & Garden алати во 12V POWER FOR ALL системот

Уживајте во флексибилноста и заштедете пари со стартер сетот 12V на Bosch, компатибилен со сите алати од 12V POWER FOR ALL системот.

Стартер сет 12V (2 x 1,5 Ah и GAL 1210 CV)

Најдете го точниот резервен дел брзо и едноставно

Точниот резервен дел само со клик на глувчето

Изберете резервни делови онлајн
Добијте е-маил со листата на избрани резервни делови
Испечатете ја листата и нарачајте резервни делови од дилер

Поддршка за Bosch

Едноставно пишете ни порака преку нашата контакт форма.

Грижа за клиенти

За прашања во врска со сервисот за поправка и резервни делови:
Од понеделник до петок:
08:00 - 19:00
Од понеделник до петок:
08:00 -16:00