Алати за Home & Garden
Батериски машини за чистење на отворено

Fontus 18V

Fontus 18V
Fontus 18V
Fontus 18V
Fontus 18V Fontus 18V Fontus 18V
Разновидно чистење
 • Безжично чистење дома или во движење, поврзано со цревото за довод на вода или со употреба на вградениот 15L резервоар
 • Идеално за чистење скапоцени предмети, од автомобили и мотоцикли до опрема за кампување и велосипеди
 • Повеќенаменска употреба: четири видови млазници, прилагодлив притисок на вода и SmartBrush
 • Продолжна рачка и цврсти тркала за брзо поставување и лесно маневрирање
 • Преграда за додатоци и држач за пиштол за врвна практичност
 • Syneon Technology ја регулира употребата на енергијата за оптимална ефикасност и подолго времетраење
 • POWER FOR ALL: една батерија за сите Home & Garden алати

Разновидно чистење за вашите скапоцени предмети со 4 модели за прскање лесни за употреба и SmartBrush.

Брзо поставување и лесно маневрирање – батериската Fontus 18V дава брзи резултати со леснотија. За разлика од традиционалните перачи под висок притисок, овој преносен чистач е совршен за употреба дома или во движење поради цревото за довод на вода, вградениот резервоар за вода од 15L и 18V батерија. Уживајте во прилагодливи режими на притисок и четири видови млаз – остар млаз за тврдокорна нечистотија, 15° млаз за прецизност на мали површини, 50° млаз за плакнење поголеми површини и млаз за нежно чистење. Монтажната SmartBrush е идеална за нежно чистење поголеми површини, како што се автомобили или градинарски мебел. Преграда за додатоци и држач за пиштол за уште попрактично чистење. Алатот припаѓа на POWER FOR ALL ALLIANCE. Една батерија може да се користи за голем број алати од различни брендови.

Функции и придобивки на Fontus 18V

Без разлика дали станува збор за дупчење, чистење или градинарство. Брзо и лесно менувајте уреди со 18V POWER FOR ALL батеријата од Bosch. За уште поголема флексибилност, батеријата се вклопува и во алатите на други POWER FOR ALL партнери.

POWER FOR ALL батериски системи од Bosch

Без разлика дали станува збор за дупчење, чистење или градинарство. Брзо и лесно менувајте уреди со 18V POWER FOR ALL батеријата од Bosch. За уште поголема флексибилност, батеријата се вклопува и во алатите на други POWER FOR ALL партнери.

Мобилно чистење дома или во движење

Едноставно ставете го Fontus во вашиот автомобил и имајте лесен пристап до контролирано чистење под притисок по возење велосипед, каллива прошетка со кучето или активност на отворено.

Идеален алат за чистење автомобили и велосипеди, плакнење калливи чизми и корпи за отпадоци, па дури и туширање валкани нозе и шепи во лето.

Повеќе видови млаз и прилагодлив притисок

Идеален алат за чистење автомобили и велосипеди, плакнење калливи чизми и корпи за отпадоци, па дури и туширање валкани нозе и шепи во лето.

Брзо поставување и лесно маневрирање

Наполнете го резервоарот за вода, продолжете ја рачката и уживајте во лесно безжично маневрирање без да бидете ограничени со кабел – чистете секаде и во секое време.

Со цревото, пиштолот за прскање и SmartBrush прикачени на алатот за врвна удобност и брзо поставување, едноставно вметнете ја Bosch 18V батеријата и почнете со чистење.

Складирање додатоци и држач за пиштол за врвна удобност

Со цревото, пиштолот за прскање и SmartBrush прикачени на алатот за врвна удобност и брзо поставување, едноставно вметнете ја Bosch 18V батеријата и почнете со чистење.

За едноставно чистење

Кога водата не е сосема доволна, SmartBrush, која уредно складира во предното куќиште за складирање, функционира совршено за чистење на тврдокорната нечистотија на скари, чизми, тркала за автомобили и друго.

Технички податоци за Fontus 18V

Технички спецификации
Макс. притисок
20 bar
Режими на притисок
низок, среден и турбо
Напон на батеријата
18,0 V
Капацитет на батерија
2.5 Ah
Времетраење на батеријата
до 60 мин.
Време на полнење на батеријата
154 мин.
Големина на резервоар
15 l
Тежина (без додатоци)
7,5 kg
Компатибилност на батеријата
18V POWER FOR ALL ALLIANCE
Тип на рачка
Телескопска
Тежина на машината
7.5 kg
Должина на црево
4 m
Тип на црево
PVC
Намотка за црево под висок притисок
не
Димензии на алатот (L x W x H):
320 x 395 x 645 mm
Покажи повеќе %TRANSLATE VALUE%
Информации за бучава/вибрации
Вредност на емисија на вибрации во ah
Непознато K
0,4 m/s²
0,5 m/s²
Measured values for noise determined according to 2000/14/EC. The A-rated noise level of the power tool is typically as follows: Sound pressure level 67 dB(A); Sound power level 78 dB(A). Uncertainty K= 4 dB. Измерени вредности определени во согласност со EN 60745 Вкупни вредности на вибрации (векторски збир од три насоки).

Преглед на цените и деталите за испорака

Fontus 18V
Fontus 18V
1 комплет за батерии
Број на нарачка: 06008B6101
EAN-код: 4059952547909
 • 1 комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B
 • Филтер за вода
 • Пиштол спреј
 • SmartBrush
 • 4 m црево
 • Полнач AL 1810 CV
 • Картонска кутија
Fontus 18V
Fontus 18V
Solo
Број на нарачка: 06008B6102
EAN-код: 4059952547930
 • Филтер за вода
 • Пиштол спреј
 • SmartBrush
 • 4 m црево
 • Картонска кутија

Достапни додатоци

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B

POWER FOR ALL: 18V батерија за сите Home & Garden алати во 18V системот

18V POWER FOR ALL батеријата е достапна во различни големини и капацитети. Пронајдете ја вистинската батерија за вашата задача. Сите батерии може да се менуваат и имаат исти приклучоци.

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B
Комплет за батерии PBA 18V 4.0Ah W-C

Комплет за батерии PBA 18V 4.0Ah W-C

Издржлива батерија за сите Home & Garden алати во 18V POWER FOR ALL системот

18V POWER FOR ALL батеријата е достапна во различни големини и капацитети. Пронајдете ја вистинската батерија за вашата задача. Сите батерии може да се менуваат и имаат исти приклучоци.

Комплет за батерии PBA 18V 4.0Ah W-C
Комплет за батерии PBA 18V 6.0Ah W-C

Комплет за батерии PBA 18V 6.0Ah W-C

Издржлива батерија за сите Home & Garden алати во 18V POWER FOR ALL системот

18V POWER FOR ALL батеријата е достапна во различни големини и капацитети. Пронајдете ја вистинската батерија за вашата задача. Сите батерии може да се менуваат и имаат исти приклучоци.

Комплет за батерии PBA 18V 6.0Ah W-C
Стартер сет 18V (2 x 2,5Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет 18V (2 x 2,5Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет за сите Home & Garden алати во 18V POWER FOR ALL системот

Сет со AL 1830 CV полнач и 2x 2,5Ah батерии. Овозможува флексибилност и заштедува простор и пари. Со батеријата може да работат околу 40 апарати за „направи сам“ проекти, градинарски задачи и задачи во домот.

Стартер сет 18V (2 x 2,5Ah + AL 1830 CV)
Стартер сет 18V (2,5Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет 18V (2,5Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет за сите Home & Garden алати во 18V POWER FOR ALL системот

Сет со AL 1830 CV полнач и 2,5Ah батерија. Овозможува флексибилност и заштедува простор и пари. Со батеријата може да работат околу 40 апарати за „направи сам“ проекти, градинарски задачи и задачи во домот.

Стартер сет 18V (2,5Ah + AL 1830 CV)
Стартер сет 18V (2,5 Ah + AL 1810 CV)

Стартер сет 18V (2,5 Ah + AL 1810 CV)

Компактен стартер сет за сите Home & Garden алати во 18V POWER FOR ALL системот

Стартер сет 18V (2,5 Ah + AL 1810 CV)
Полнач AL 1830 CV

Полнач AL 1830 CV

Ги полни сите Bosch Home & Garden батерии од 18V

Најголема компатибилност – Bosch AL 1830 CV полначот ги полни сите Bosch Home & Garden батерии и батериите на 18V POWER FOR ALL системот.

Полнач AL 1830 CV
Полнач AL 1880 CV

Полнач AL 1880 CV

Многу брз полнач за сите 14.4V батерии или 18V POWER FOR ALL батерии

Најголема компатибилност – Bosch AL 1880 CV полначот ги полни сите Bosch Home & Garden 14.4V батерии и батериите на 18V POWER FOR ALL системот.

Полнач AL 1880 CV

Најдете го точниот резервен дел брзо и едноставно

Точниот резервен дел само со клик на глувчето

Изберете резервни делови онлајн
Добијте е-маил со листата на избрани резервни делови
Испечатете ја листата и нарачајте резервни делови од дилер

Поддршка за Bosch

Едноставно пишете ни порака преку нашата контакт форма.

Грижа за клиенти

За прашања во врска со сервисот за поправка и резервни делови:
Од понеделник до петок:
08:00 - 19:00
Од понеделник до петок:
08:00 -16:00