Алати за Home & Garden
Комбинирана дупчалка со две брзини со литиум-јонска батерија

PSB 18 LI-2 Ergonomic

PSB 18 LI-2 Ergonomic
PSB 18 LI-2 Ergonomic
PSB 18 LI-2 Ergonomic PSB 18 LI-2 Ergonomic
Ергономски, компактен, лесен, а моќен
  • Компактен, ергономски дизајн благодарение на технологијата на електромотор без четки
  • Совршена контрола врз алатот благодарение на „KickBack Control“ технологијата – детектира ненадејно заглавување и го исклучува алатот
  • Syneon Technology – интелигентно контролирана енергија за секој проект
  • 20 поставки за вртежен момент, поставка за дупчење, 2 брзини со иновативниот прекинувач за надесно/налево, функција на удар што се вклучува посебно
  • Една батерија за сите – соодветна за сите алати за „направи сам“ проекти и градинарски алати во POWER FOR ALL литиум-јонските батериски системи
  • Брз полнач: 2,5 Ah батеријата е подготвена за употреба по 40 минути полнење (80% наполнета) – за сите алати за „направи сам“ проекти и градинарски алати во POWER FOR ALL 18V системот

PSB 18 LI-2 Ergonomics со најдобра ергономија за совршен пренос на моќноста

Со PSB 18 LI-2 Ergonomic батериската ударна дупчалка одвртувач, секој проект го имате целосно под контрола. Комбинацијата на ергономија, издржливост и прецизно ракување доведува до целосно ново чувство на алатот. Електромоторот без четки овозможува компактен дизајн без абење, што доведува до подолг век на траење на дупчалката одвртувач. Совршена контрола над алатот се обезбедува и со технологијата „KickBack Control“ - таа детектира ненадејна блокада и го исклучува алатот. PSB 18 LI-2 Ergonomic може да се користи за извршување на широк спектар на задачи во дрво, пластика, цигла, варовник и метал. Алатот припаѓа на POWER FOR ALL ALLIANCE. Една батерија може да се користи за голем број алати од различни брендови.

Совладување на сите видови примени.

Идеален за дупчење во ѕидна конструкција и варовник
Совршен избор за дупчење и навртување во дрво
Едноставно работење во секоја позиција

Функции и придобивки на PSB 18 LI-2 Ergonomic

Без разлика дали станува збор за дупчење, чистење или градинарство. Брзо и лесно менувајте уреди со 18V POWER FOR ALL батеријата од Bosch. За уште поголема флексибилност, батеријата се вклопува и во алатите на други POWER FOR ALL партнери.

POWER FOR ALL батериски системи од Bosch

Без разлика дали станува збор за дупчење, чистење или градинарство. Брзо и лесно менувајте уреди со 18V POWER FOR ALL батеријата од Bosch. За уште поголема флексибилност, батеријата се вклопува и во алатите на други POWER FOR ALL партнери.

Директен пренос на моќност

Повисоката позиција за држење ги пренесува движењата на раката и рамото директно во главата на дупчалката. Ова не само што ви ја зачувува силата, туку го ублажува и оптоварувањето на зглобот и грбот.

Дупчењето, особено, често бара голема моќност. Значи, кога дупчите, втората рачка овозможува прецизна рамнотежа и удобна контрола на алатот.

Совршено ракување

Дупчењето, особено, често бара голема моќност. Значи, кога дупчите, втората рачка овозможува прецизна рамнотежа и удобна контрола на алатот.

Издржливост и моќност

Електромоторот без четки нуди подолг работен век со поголема моќност, додека неговата компактност ја олеснува употребата на алатот.

Kickback Control функцијата детектира повратни удари и отстапувања на алатот, го заклучува вретеното и веднаш го запира моторот за да спречи повреда на корисникот.

Безбедно дупчење во секаков материјал

Kickback Control функцијата детектира повратни удари и отстапувања на алатот, го заклучува вретеното и веднаш го запира моторот за да спречи повреда на корисникот.

Технички податоци за PSB 18 LI-2 Ergonomic

Технички спецификации
Напон на батеријата
18,0 V
Капацитет на батерија
2,5 Ah
Брзина без оптоварување (1-ва брзина / 2-ра брзина)
0 – 430 / 1.400 врт./мин.
Макс. вртежен момент
32,0 Nm
Макс. вртежен момент за меко/тврдо завртување
28 / 32 Nm
Поставки за вртежен момент
20 + 2
Макс. брзина на удар
22.500 цик./мин.
Стезна глава за дупчалка
13-mm стезна глава без клуч
Тежина на машината со батерија
1,30 kg
Компатибилност на батеријата
18V POWER FOR ALL ALLIANCE
Препорака за батерија
>= 1,5 Ah
Дијаметар на завртка до
10 mm
Дијаметар на дупчење во челик
13 mm
Дијаметар на дупчење во дрво
38 mm
Дијаметар на дупчење во ѕид
11 mm
Покажи повеќе %TRANSLATE VALUE%
Информации за бучава/вибрации
Вредност на емисија на вибрации во ah
Непознато K
Дупчење во метал
2,5 m/s²
1,5 m/s²
Ударно дупчење во бетон
17,0 m/s²
2,0 m/s²
Завртување
2,5 m/s²
1,5 m/s²
The A-rated noise level of the power tool is typically as follows: Sound pressure level 85 dB(A); Sound power level 96 dB(A). Uncertainty K= 3 dB. Измерени вредности определени во согласност со EN 60745 Вкупни вредности на вибрации (векторски збир од три насоки).
Детали за испорака: PSB 18 LI-2 Ergonomic
Број на нарачка
Бургија за двоен одвртувач
Сад
Број на нарачка
EAN-код
06039B0302
3165140835961

Достапни додатоци

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B

POWER FOR ALL: 18V батерија за сите Home & Garden алати во 18V системот

18V POWER FOR ALL батеријата е достапна во различни големини и капацитети. Пронајдете ја вистинската батерија за вашата задача. Сите батерии може да се менуваат и имаат исти приклучоци.

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B
Полнач AL 1830 CV

Полнач AL 1830 CV

Ги полни сите Bosch Home & Garden батерии од 18V

Најголема компатибилност – Bosch AL 1830 CV полначот ги полни сите Bosch Home & Garden батерии и батериите на 18V POWER FOR ALL системот.

Полнач AL 1830 CV

Најдете го точниот резервен дел брзо и едноставно

Точниот резервен дел само со клик на глувчето

Изберете резервни делови онлајн
Добијте е-маил со листата на избрани резервни делови
Испечатете ја листата и нарачајте резервни делови од дилер

Поддршка за Bosch

Едноставно пишете ни порака преку нашата контакт форма.

Грижа за клиенти

За прашања во врска со сервисот за поправка и резервни делови:
Од понеделник до петок:
08:00 - 19:00
Од понеделник до петок:
08:00 -16:00