Алати за Home & Garden
Батериска дупчалка/одвртувач
Universal

Drill 18V

UniversalDrill 18V
UniversalDrill 18V
UniversalDrill 18V
UniversalDrill 18V UniversalDrill 18V UniversalDrill 18V
Компактен и моќен батериски повеќенаменски алат за исполнување на секоја желба
 • Двобрзинскиот менувач и 20 поставки за вртежен момент обезбедуваат соодветна моќност и брзина за секоја работа
 • Чист, ергономски дизајн за удобно ракување
 • LED светилка за оптимално осветлување на работната површина
 • Идеална за проекти за дупчење во дрво, метал и пластика, како и за навртување
 • POWER FOR ALL: една батерија и полнач за сите Home & Garden алати

Лесен и компактен дизајн за непречена моќност при работа во различни материјали

Оваа лесна и компактна дупчалка одвртувач обезбедува идеална комбинација на моќност и разновидност. Ергономски дизајн нуди удобно ракување. Користењето на точно потребната количина на енергија за секоја задача е возможно благодарение на 20-те различни поставки за вртежен момент и максимална поставка. Неговиот планетарен менувач со 2 брзини обезбедува долг работен век и добар работен напредок. UniversalDrill 18V е совршен избор за дупчење и навртување во дрво, метал и пластика. Алатот припаѓа на POWER FOR ALL ALLIANCE. Една батерија може да се користи за голем број алати од различни брендови.

 • фокусирани на едноставноста
 • за мали до средни задачи
 • фокусирани на функционалност и перформансот за поширок опсег на задачи
 • за задачи со средна големина
 • најдобри перформанси со подобрени карактеристики
 • поголеми и попредизвикувачки задачи

Совршена комбинација на мултифункционалност и прецизност

Едноставно навртување во дрво и метал
Совршен избор за дупчење во дрво
Брзо и лесно дупчење во метал

Функции и придобивки на UniversalDrill 18V

Без разлика дали станува збор за дупчење, чистење или градинарство. Брзо и лесно менувајте уреди со 18V POWER FOR ALL батеријата од Bosch. За уште поголема флексибилност, батеријата се вклопува и во алатите на други POWER FOR ALL партнери.

POWER FOR ALL батериски системи од Bosch

Без разлика дали станува збор за дупчење, чистење или градинарство. Брзо и лесно менувајте уреди со 18V POWER FOR ALL батеријата од Bosch. За уште поголема флексибилност, батеријата се вклопува и во алатите на други POWER FOR ALL партнери.

Два брзини за постојана оптимална јачина

Менувачот со 2 брзини овозможува да изберете соодветната јачина за секоја работа. Неговата прва мала брзина е идеална за завртување и дупчење поголеми дијаметри, додека втората брзина овозможува брз напредок при дупчење мали дијаметри.

20 фази на вртежен момент за максимална прецизност: едноставно изберете го посакуваниот вртежен момент на прстенот за претходно поставување за индивидуални прилагодувања на различни материјали. Откако ќе се постави, максималната крајна поставка обезбедува оптимална моќност.

Прецизност со леснотија

20 фази на вртежен момент за максимална прецизност: едноставно изберете го посакуваниот вртежен момент на прстенот за претходно поставување за индивидуални прилагодувања на различни материјали. Откако ќе се постави, максималната крајна поставка обезбедува оптимална моќност.

Брзо и лесно дупчење и промена на битови

Дизајнот на стезната глава со едно навртување во комбинација со автоматското заклучување на вретеното овозможува работа со една рака и брзо и лесно дупчење и промена на битови.

Технички податоци за UniversalDrill 18V

Технички спецификации
Напон на батеријата
18.0 V
Компатибилност на батеријата
18V POWER FOR ALL ALLIANCE
Препорака за батерија
>= 1,5 Ah
Капацитет на батерија
1,5 Ah
Брзина без оптоварување (1-ва брзина / 2-ра брзина)
0 – 440 / 1.450 врт./мин.
Макс. вртежен момент
40 Nm
Макс. вртежен момент за меко/тврдо завртување
23 / 32 Nm
Поставки за вртежен момент
20 + 1
Стезна глава за дупчалка
10-mm стезна глава без клуч
Дијаметар на завртка до
8 mm
Дијаметар на дупчење во челик
10 mm
Дијаметар на дупчење во дрво
30 mm
Димензии на алатот (Д x Ш x В)
179 x 57 x 215 mm
Тежина на машината со батерија
1,20 kg
Покажи повеќе Покажи помалку
Информации за бучава/вибрации
Вредност на емисија на вибрации во ah
Непознато K
Дупчење во метал
2,5 m/s²
1,5 m/s²
Завртување
2,5 m/s²
1,5 m/s²
The A-rated noise level of the power tool is typically as follows: Sound pressure level dB(A); Sound power level dB(A). Uncertainty K= dB. Измерени вредности определени во согласност со EN 60745 Вкупни вредности на вибрации (векторски збир од три насоки).
Детали за испорака: UniversalDrill 18V
Број на нарачка
Бургија за одвртувач
Картонска кутија
Број на нарачка
EAN-код
06039D4000
4053423225228

Достапни додатоци

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B

POWER FOR ALL: 18 V батерија за сите Home & Garden алати во 18 V системот

18V POWER FOR ALL батеријата е достапна во различни големини и капацитети. Пронајдете ја вистинската батерија за вашата задача. Сите батерии може да се менуваат и имаат исти приклучоци.

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B
Полнач AL 1830 CV

Полнач AL 1830 CV

Ги полни сите Bosch Home & Garden батерии од 18 V

Најголема компатибилност – Bosch AL 1830 CV полначот ги полни сите Bosch Home & Garden батерии и батериите на 18V POWER FOR ALL системот.

Полнач AL 1830 CV
Стартер сет 18 V (2 x 2,5 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет 18 V (2 x 2,5 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет за сите Home & Garden алати во 18V POWER FOR ALL системот

Сет со AL 1830 CV полнач и 2 x 2,5 Ah батерии. Овозможува флексибилност и заштедува простор и пари. Со батеријата може да работат околу 40 апарати за „направи сам“ проекти, градинарски задачи и задачи во домот.

Стартер сет 18 V (2 x 2,5 Ah + AL 1830 CV)
Стартер сет од 18 V (2,5 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет од 18 V (2,5 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет за сите Home & Garden алати во 18V POWER FOR ALL системот

Сет со AL 1830 CV полнач и 2,5 Ah батерија. Овозможува флексибилност и заштедува простор и пари. Со батеријата може да работат околу 40 апарати за „направи сам“ проекти, градинарски задачи и задачи во домот.

Стартер сет од 18 V (2,5 Ah + AL 1830 CV)

Најдете го точниот резервен дел брзо и едноставно

Точниот резервен дел само со клик на глувчето

Изберете резервни делови онлајн
Добијте е-маил со листата на избрани резервни делови
Испечатете ја листата и нарачајте резервни делови од дилер
3 години гаранција и безбедни понуди

3 години гаранција и безбедни понуди

Регистрирајте се бесплатно и добијте гаранција од 3 наместо 2 години за вашиот нов Bosch DIY и градинарски алат. Исто така, имајте корист од ексклузивните понуди.

Поддршка за Bosch

Едноставно пишете ни порака преку нашата контакт форма.

Грижа за клиенти

За прашања во врска со сервисот за поправка и резервни делови:
Од понеделник до петок:
08:00 - 19:00
Од понеделник до петок:
08:00 -16:00