Алати за Home & Garden
Батериска дупчалка/одвртувач
Universal

Impact 18V

UniversalImpact 18V
UniversalImpact 18V
UniversalImpact 18V
UniversalImpact 18V UniversalImpact 18V UniversalImpact 18V
Компактен и моќен батериски повеќенаменски алат за различни задачи
 • Избор на вртежен момент со 20 нивоа, поставки за дупчење и ударно дупчење
 • LED светилка за оптимално осветлување на работната површина
 • Тело од 10 mm и стезна глава со единечен навој за лесна промена на битови за завртување и дупчење
 • Навртување и дупчење во дрво и метал, ударно дупчење во ѕидана конструкција
 • POWER FOR ALL: една батерија за сите Home & Garden алати

Лесен и компактен за непречена моќност за завршување различни задачи

Оваа моќна, лесна и компактна комбинирана дупчалка обезбедува идеална комбинација на моќност и разновидност. Елегантниот ергономски дизајн нуди удобно ракување. Користењето на точно потребната количина на енергија за секоја задача е едноставно благодарение на 20-те различни поставки за вртежен момент и избор на дупчење и ударно дупчење. Неговиот планетарен менувач со 2 брзини со високи перформанси ги исполнува барањата на секоја примена. UniversalImpact 18V е дизајниран за дупчење и навртување во дрво и метал, како и за ударно дупчење во ѕидна конструкција. Има тело од 10-mm и стезна глава со едно навртување за лесно менување на завртките и бургиите. Алатот припаѓа на POWER FOR ALL ALLIANCE. Една батерија може да се користи за голем број алати од различни брендови.

 • фокусирани на едноставноста
 • за мали до средни задачи
 • фокусирани на функционалност и перформансот за поширок опсег на задачи
 • за задачи со средна големина
 • најдобри перформанси со подобрени карактеристики
 • поголеми и попредизвикувачки задачи

Совладување на сите видови примени.

Едноставно навртување во дрво и метал
Совршен избор за дупчење во дрво
Идеален за ударно дупчење во ѕидана конструкција
Брзо и лесно дупчење во метал

Функции и придобивки на UniversalImpact 18V

Без разлика дали станува збор за дупчење, чистење или градинарство. Брзо и лесно менувајте уреди со 18V POWER FOR ALL батеријата од Bosch. За уште поголема флексибилност, батеријата се вклопува и во алатите на други POWER FOR ALL партнери.

POWER FOR ALL батериски системи од Bosch

Без разлика дали станува збор за дупчење, чистење или градинарство. Брзо и лесно менувајте уреди со 18V POWER FOR ALL батеријата од Bosch. За уште поголема флексибилност, батеријата се вклопува и во алатите на други POWER FOR ALL партнери.

Два брзини за постојана оптимална јачина

Менувачот со 2 брзини овозможува да изберете соодветната јачина за секоја работа. Неговата прва мала брзина е идеална за завртување и дупчење поголеми дијаметри, додека втората брзина овозможува брз напредок при дупчење мали дијаметри.

20 фази на вртежен момент за максимална прецизност: изберете го посакуваниот вртежен момент на прстенот за претходно поставување за индивидуални прилагодувања на различни материјали.

Прецизност со леснотија

20 фази на вртежен момент за максимална прецизност: изберете го посакуваниот вртежен момент на прстенот за претходно поставување за индивидуални прилагодувања на различни материјали.

Брзо и лесно дупчење и промена на битови

Дизајнот на стезната глава со едно навртување во комбинација со автоматското заклучување на вретеното овозможува работа со една рака и брзо и лесно дупчење и промена на битови.

Интегрираното работно светло има вградени моќни LED диоди коишто го осветлуваат определениот работен простор и овозможуваат работа во темни места и ќошеви.

Моќно осветлување за јасна видливост

Интегрираното работно светло има вградени моќни LED диоди коишто го осветлуваат определениот работен простор и овозможуваат работа во темни места и ќошеви.

Технички податоци за UniversalImpact 18V

Технички спецификации
Напон на батеријата
18.0 V
Компатибилност на батеријата
18V POWER FOR ALL ALLIANCE
Препорака за батерија
>= 1,5 Ah
Капацитет на батерија
1,5 Ah
Брзина без оптоварување (1-ва брзина / 2-ра брзина)
0 – 440 / 1.450 врт./мин.
Макс. вртежен момент
34 Nm
Макс. вртежен момент за меко/тврдо завртување
23 / 34 Nm
Поставки за вртежен момент
20 + 2
Макс. брзина на удар
21.750 цик./мин.
Стезна глава за дупчалка
10-mm стезна глава без клуч
Дијаметар на завртка до
8 mm
Дијаметар на дупчење во челик
10 mm
Дијаметар на дупчење во дрво
30 mm
Дијаметар на дупчење во ѕид
10 mm
Димензии на алатот (Д x Ш x В)
195 x 57 x 215 mm
Тежина на машината со батерија
1,30 kg
Покажи повеќе Покажи помалку
Информации за бучава/вибрации
Вредност на емисија на вибрации во ah
Непознато K
Дупчење во метал
2,5 m/s²
1,5 m/s²
Ударно дупчење во бетон
16,0 m/s²
1,5 m/s²
Завртување
2,5 m/s²
1,5 m/s²
The A-rated noise level of the power tool is typically as follows: Sound pressure level dB(A); Sound power level dB(A). Uncertainty K= dB. Измерени вредности определени во согласност со EN 60745 Вкупни вредности на вибрации (векторски збир од три насоки).
Детали за испорака: UniversalImpact 18V
Број на нарачка
Бургија за двоен одвртувач
Картонска кутија
Број на нарачка
EAN-код
06039D4100
4053423225242

Достапни додатоци

Полнач AL 1830 CV

Полнач AL 1830 CV

Ги полни сите Bosch Home & Garden батерии од 18 V

Најголема компатибилност – Bosch AL 1830 CV полначот ги полни сите Bosch Home & Garden батерии и батериите на 18V POWER FOR ALL системот.

Полнач AL 1830 CV
Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B

POWER FOR ALL: 18 V батерија за сите Home & Garden алати во 18 V системот

18V POWER FOR ALL батеријата е достапна во различни големини и капацитети. Пронајдете ја вистинската батерија за вашата задача. Сите батерии може да се менуваат и имаат исти приклучоци.

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B
Стартер сет од 18 V (2,5 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет од 18 V (2,5 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет за сите Home & Garden алати во 18V POWER FOR ALL системот

Сет со AL 1830 CV полнач и 2,5 Ah батерија. Овозможува флексибилност и заштедува простор и пари. Со батеријата може да работат околу 40 апарати за „направи сам“ проекти, градинарски задачи и задачи во домот.

Стартер сет од 18 V (2,5 Ah + AL 1830 CV)
Стартер сет 18 V (2 x 2,5 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет 18 V (2 x 2,5 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет за сите Home & Garden алати во 18V POWER FOR ALL системот

Сет со AL 1830 CV полнач и 2 x 2,5 Ah батерии. Овозможува флексибилност и заштедува простор и пари. Со батеријата може да работат околу 40 апарати за „направи сам“ проекти, градинарски задачи и задачи во домот.

Стартер сет 18 V (2 x 2,5 Ah + AL 1830 CV)

Најдете го точниот резервен дел брзо и едноставно

Точниот резервен дел само со клик на глувчето

Изберете резервни делови онлајн
Добијте е-маил со листата на избрани резервни делови
Испечатете ја листата и нарачајте резервни делови од дилер
3 години гаранција и безбедни понуди

3 години гаранција и безбедни понуди

Регистрирајте се бесплатно и добијте гаранција од 3 наместо 2 години за вашиот нов Bosch DIY и градинарски алат. Исто така, имајте корист од ексклузивните понуди.

Поддршка за Bosch

Едноставно пишете ни порака преку нашата контакт форма.

Грижа за клиенти

За прашања во врска со сервисот за поправка и резервни делови:
Од понеделник до петок:
08:00 - 19:00
Од понеделник до петок:
08:00 -16:00