Алати за Home & Garden
Батериска комбинирана дупчалка со две брзини
Universal

Impact 18V

UniversalImpact 18V
UniversalImpact 18V
Компактен и моќен батериски повеќенаменски алат за различни задачи
  • Избор на вртежен момент со 20 нивоа, поставки за дупчење и ударно дупчење
  • LED светилка за оптимално осветлување на работната површина
  • Тело од 10 mm и стезна глава со единечен навој за лесна промена на битови за завртување и дупчење
  • Навртување и дупчење во дрво и метал, ударно дупчење во ѕидана конструкција
  • POWER FOR ALL: една батерија за сите Home & Garden алати

Лесен и компактен за непречена моќност за завршување различни задачи

Оваа моќна, лесна и компактна комбинирана дупчалка обезбедува идеална комбинација на моќност и разновидност. Елегантниот ергономски дизајн нуди удобно ракување. Користењето на точно потребната количина на енергија за секоја задача е едноставно благодарение на 20-те различни поставки за вртежен момент и избор на дупчење и ударно дупчење. Неговиот планетарен менувач со 2 брзини со високи перформанси ги исполнува барањата на секоја примена. UniversalImpact 18V е дизајниран за дупчење и навртување во дрво и метал, како и за ударно дупчење во ѕидна конструкција. Има тело од 10-mm и стезна глава со едно навртување за лесно менување на завртките и бургиите. Алатот припаѓа на POWER FOR ALL ALLIANCE. Една батерија може да се користи за голем број алати од различни брендови.

Совладување на сите видови примени.

Едноставно навртување во дрво и метал
Совршен избор за дупчење во дрво
Идеален за ударно дупчење во ѕидана конструкција
Брзо и лесно дупчење во метал

Функции и придобивки на UniversalImpact 18V

Без разлика дали станува збор за дупчење, чистење или градинарство. Брзо и лесно менувајте уреди со 18V POWER FOR ALL батеријата од Bosch. За уште поголема флексибилност, батеријата се вклопува и во алатите на други POWER FOR ALL партнери.

POWER FOR ALL батериски системи од Bosch

Без разлика дали станува збор за дупчење, чистење или градинарство. Брзо и лесно менувајте уреди со 18V POWER FOR ALL батеријата од Bosch. За уште поголема флексибилност, батеријата се вклопува и во алатите на други POWER FOR ALL партнери.

Два брзини за постојана оптимална јачина

Менувачот со 2 брзини овозможува да изберете соодветната јачина за секоја работа. Неговата прва мала брзина е идеална за завртување и дупчење поголеми дијаметри, додека втората брзина овозможува брз напредок при дупчење мали дијаметри.

20 фази на вртежен момент за максимална прецизност: изберете го посакуваниот вртежен момент на прстенот за претходно поставување за индивидуални прилагодувања на различни материјали.

Прецизност со леснотија

20 фази на вртежен момент за максимална прецизност: изберете го посакуваниот вртежен момент на прстенот за претходно поставување за индивидуални прилагодувања на различни материјали.

Брзо и лесно дупчење и промена на битови

Дизајнот на стезната глава со едно навртување во комбинација со автоматското заклучување на вретеното овозможува работа со една рака и брзо и лесно дупчење и промена на битови.

Интегрираното работно светло има вградени моќни LED диоди коишто го осветлуваат определениот работен простор и овозможуваат работа во темни места и ќошеви.

Моќно осветлување за јасна видливост

Интегрираното работно светло има вградени моќни LED диоди коишто го осветлуваат определениот работен простор и овозможуваат работа во темни места и ќошеви.

Технички податоци за UniversalImpact 18V

Технички спецификации
Напон на батеријата
18,0 V
Капацитет на батерија
1,5 Ah
Брзина без оптоварување (1-ва брзина / 2-ра брзина)
0 – 440 / 1.450 врт./мин.
Макс. вртежен момент
34,0 Nm
Макс. вртежен момент за меко/тврдо завртување
23 / 34 Nm
Поставки за вртежен момент
20 + 2
Макс. брзина на удар
21.750 цик./мин.
Стезна глава за дупчалка
10-mm стезна глава без клуч
Тежина на машината со батерија
1,30 kg
Компатибилност на батеријата
18V POWER FOR ALL ALLIANCE
Препорака за батерија
>= 1,5 Ah
Дијаметар на завртка до
8 mm
Дијаметар на дупчење во челик
10 mm
Дијаметар на дупчење во дрво
30 mm
Дијаметар на дупчење во ѕид
10 mm
Покажи повеќе %TRANSLATE VALUE%
Информации за бучава/вибрации
Вредност на емисија на вибрации во ah
Непознато K
Дупчење во метал
2,5 m/s²
1,5 m/s²
Ударно дупчење во бетон
16,0 m/s²
1,5 m/s²
Завртување
2,5 m/s²
1,5 m/s²
The A-rated noise level of the power tool is typically as follows: Sound pressure level 84 dB(A); Sound power level 95 dB(A). Uncertainty K= 5 dB. Измерени вредности определени во согласност со EN 60745 Вкупни вредности на вибрации (векторски збир од три насоки).
Детали за испорака: UniversalImpact 18V
Број на нарачка
Бургија за двоен одвртувач
Картонска кутија
Број на нарачка
EAN-код
06039D4100
4053423225242

Достапни додатоци

Полнач AL 1830 CV

Полнач AL 1830 CV

Ги полни сите Bosch Home & Garden батерии од 18V

Најголема компатибилност – Bosch AL 1830 CV полначот ги полни сите Bosch Home & Garden батерии и батериите на 18V POWER FOR ALL системот.

Полнач AL 1830 CV
Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B

POWER FOR ALL: 18V батерија за сите Home & Garden алати во 18V системот

18V POWER FOR ALL батеријата е достапна во различни големини и капацитети. Пронајдете ја вистинската батерија за вашата задача. Сите батерии може да се менуваат и имаат исти приклучоци.

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B
Стартер сет 18V (2,5Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет 18V (2,5Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет за сите Home & Garden алати во 18V POWER FOR ALL системот

Сет со AL 1830 CV полнач и 2,5Ah батерија. Овозможува флексибилност и заштедува простор и пари. Со батеријата може да работат околу 40 апарати за „направи сам“ проекти, градинарски задачи и задачи во домот.

Стартер сет 18V (2,5Ah + AL 1830 CV)
Стартер сет 18V (2 x 2,5Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет 18V (2 x 2,5Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет за сите Home & Garden алати во 18V POWER FOR ALL системот

Сет со AL 1830 CV полнач и 2x 2,5Ah батерии. Овозможува флексибилност и заштедува простор и пари. Со батеријата може да работат околу 40 апарати за „направи сам“ проекти, градинарски задачи и задачи во домот.

Стартер сет 18V (2 x 2,5Ah + AL 1830 CV)

Најдете го точниот резервен дел брзо и едноставно

Точниот резервен дел само со клик на глувчето

Изберете резервни делови онлајн
Добијте е-маил со листата на избрани резервни делови
Испечатете ја листата и нарачајте резервни делови од дилер

Поддршка за Bosch

Едноставно пишете ни порака преку нашата контакт форма.

Грижа за клиенти

За прашања во врска со сервисот за поправка и резервни делови:
Од понеделник до петок:
08:00 - 19:00
Од понеделник до петок:
08:00 -16:00