Алати за Home & Garden
Батериско работно светло (без батерија и полнач)
Universal

Lamp 18

UniversalLamp 18
UniversalLamp 18
Моќно осветлување и флексибилност, совршено за секој работен простор
  • Моќно осветлување со Power LED 100 lm
  • Исклучителната трајност на батеријата овозможува до 1.000 минути употреба со едно полнење
  • Практичната функција на затемнување секогаш обезбедува совршено количество светлина
  • Идеално осветлување во темни простори, мали области и додека кампувате

Совршена за секоја ситуација – одлична моќност на осветлување и импресивна прилагодливост

Прилагодливата UniversalLamp 18 обезбедува одлична светлина во сите услови. Неговиот Power LED 100 lm систем за осветлување нуди оптимално осветлување. Со долго времетраење до 1.000 минути со едно полнење, лесно издржува цела ноќ. Оваа батериска светилка има и функција за затемнување што емитува совршена количина на светлина специфична за секоја ситуација. Погодна е за обезбедување осветлување во какви било работни услови, темни простории, мали површини и за употреба при кампување. Нејзиното компактно, мало тело во комбинација со мека рачка ја прави повеќенаменска и удобна за користење. Алатот припаѓа на POWER FOR ALL ALLIANCE. Една батерија може да се користи за голем број алати од различни брендови.

Оптимално осветлување при широк спектар на работни задачи

Слободна употреба – лесна за користење во стоечка позиција
Лесна работа во темни простори
Моќни LED светилки за максимално осветлување

Функции и придобивки на UniversalLamp 18

Без разлика дали станува збор за дупчење, чистење или градинарство. Брзо и лесно менувајте уреди со 18V POWER FOR ALL батеријата од Bosch. За уште поголема флексибилност, батеријата се вклопува и во алатите на други POWER FOR ALL партнери.

POWER FOR ALL батериски системи од Bosch

Без разлика дали станува збор за дупчење, чистење или градинарство. Брзо и лесно менувајте уреди со 18V POWER FOR ALL батеријата од Bosch. За уште поголема флексибилност, батеријата се вклопува и во алатите на други POWER FOR ALL партнери.

Оптимално осветлување за секоја ситуација

Моќното LED светло со функција на затемнување нуди постојано осветлување, оптимално за секоја работна површина. Едноставно прилагодете од јако во послабо осветлување со функцијата за подесување фокус.

Ротирачката светилка со кука лесно ја осветлува секоја површина без употреба на раце.

Лесно осветлување без раце на секоја задача

Ротирачката светилка со кука лесно ја осветлува секоја површина без употреба на раце.

Технички податоци за UniversalLamp 18

Технички спецификации
Напон на батеријата
18,0 V
Капацитет на батерија
18,0 Ah
Светлосна моќност
100 lm
Тежина (без батерија)
0,3 kg
Компатибилност на батеријата
18V POWER FOR ALL ALLIANCE
Препорака за батерија
>= 1,5 Ah
Димензии на алатот (L x W x H):
125 x 76 x 188 mm
Детали за испорака: UniversalLamp 18
Број на нарачка
Картонска кутија
Број на нарачка
EAN-код
06039A1100
3165140893121

Достапни додатоци

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B

POWER FOR ALL: 18V батерија за сите Home & Garden алати во 18V системот

18V POWER FOR ALL батеријата е достапна во различни големини и капацитети. Пронајдете ја вистинската батерија за вашата задача. Сите батерии може да се менуваат и имаат исти приклучоци.

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B
Стартер сет 18V (2,5Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет 18V (2,5Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет за сите Home & Garden алати во 18V POWER FOR ALL системот

Сет со AL 1830 CV полнач и 2,5Ah батерија. Овозможува флексибилност и заштедува простор и пари. Со батеријата може да работат околу 40 апарати за „направи сам“ проекти, градинарски задачи и задачи во домот.

Стартер сет 18V (2,5Ah + AL 1830 CV)
Стартер сет 18V (2 x 2,5Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет 18V (2 x 2,5Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет за сите Home & Garden алати во 18V POWER FOR ALL системот

Сет со AL 1830 CV полнач и 2x 2,5Ah батерии. Овозможува флексибилност и заштедува простор и пари. Со батеријата може да работат околу 40 апарати за „направи сам“ проекти, градинарски задачи и задачи во домот.

Стартер сет 18V (2 x 2,5Ah + AL 1830 CV)
Полнач AL 1830 CV

Полнач AL 1830 CV

Ги полни сите Bosch Home & Garden батерии од 18V

Најголема компатибилност – Bosch AL 1830 CV полначот ги полни сите Bosch Home & Garden батерии и батериите на 18V POWER FOR ALL системот.

Полнач AL 1830 CV

Најдете го точниот резервен дел брзо и едноставно

Точниот резервен дел само со клик на глувчето

Изберете резервни делови онлајн
Добијте е-маил со листата на избрани резервни делови
Испечатете ја листата и нарачајте резервни делови од дилер

Поддршка за Bosch

Едноставно пишете ни порака преку нашата контакт форма.

Грижа за клиенти

За прашања во врска со сервисот за поправка и резервни делови:
Од понеделник до петок:
08:00 - 19:00
Од понеделник до петок:
08:00 -16:00