Алати за Home & Garden
Батериска правосмукалка
Universal

Vac 18

UniversalVac 18
UniversalVac 18
UniversalVac 18
UniversalVac 18 UniversalVac 18 UniversalVac 18
Мултифункционална батериска правосмукалка со голема моќност на вшмукување
 • Мобилна и моќна за чистење и на потешки материјали
 • Практично чистење на подови благодарение на продолжните цевки и млазницата за под
 • Идеална млазница за тесни простори
 • Четката-млазница чисти различни површини како што се текстил
 • Безжичната слобода со 18V батерија нуди голема моќност на вшмукување
 • POWER FOR ALL: една батерија за сите Home & Garden алати

Од чистење подови до прашина во фиоки – силна моќ на вшмукување за да се направи сето тоа

Искусете ја моќта и мобилноста на оваа батериска правосмукалка која лесно ги чисти уште потешките материјали. Рачната UniversalVac 18 доаѓа со продолжни цевки и подна млазница, што го прави совршен за практично чистење на подот. Млазницата за тесни простори лесно навлегува во тесни места кои се тешко достапни, а четка-млазницата брзо се справува со многу различни видови површини, како што се каучи. Претфилтерот на правосмукалката го минимизира затнувањето во главниот филтер, кој лесно се чисти благодарение на неговата флексибилна рамка. Моќната батерија од 18 волти обезбедува голема моќност на вшмукување и безжична слобода за чистење на секоја просторија. Алатот припаѓа на POWER FOR ALL ALLIANCE. Една батерија може да се користи за голем број алати од различни брендови.

 • фокусирани на едноставноста
 • за мали до средни задачи
 • фокусирани на функционалност и перформансот за поширок опсег на задачи
 • за задачи со средна големина
 • најдобри перформанси со подобрени карактеристики
 • поголеми и попредизвикувачки задачи

Совладување на сите видови примени.

Чистење подови со правосмукалка, со продолжни цевки и млазница за под
Чистење различни површини, како текстил
Чистење со правосмукалка во тешко достапни места
Брзо и лесно чистење на работилницата
Чистење на уште потешки материјали со леснотија

Функции и придобивки на UniversalVac 18

Без разлика дали станува збор за дупчење, чистење или градинарство. Брзо и лесно менувајте уреди со 18V POWER FOR ALL батеријата од Bosch. За уште поголема флексибилност, батеријата се вклопува и во алатите на други POWER FOR ALL партнери.

POWER FOR ALL батериски системи од Bosch

Без разлика дали станува збор за дупчење, чистење или градинарство. Брзо и лесно менувајте уреди со 18V POWER FOR ALL батеријата од Bosch. За уште поголема флексибилност, батеријата се вклопува и во алатите на други POWER FOR ALL партнери.

Намалено запушување за поголема моќност на вшмукување

Претфилтерот го заштитува рамниот набран филтер за да ја зголеми неговата издржливост и да го намали запушувањето. Овој дополнителен заштитен слој може лесно да се исчисти.

Индикаторот за ниво на наполнетост го покажува нивото на наполнетост на батеријата во секое време, овозможувајќи контролирани работни услови без неочекувани прекини на струја или одложувања на полнењето.

Без неочекувани прекини

Индикаторот за ниво на наполнетост го покажува нивото на наполнетост на батеријата во секое време, овозможувајќи контролирани работни услови без неочекувани прекини на струја или одложувања на полнењето.

Паметна заштита за долг работен век на батеријата

Bosch Electronic Cell Protection (ECP) спречува преоптоварување, прегревање и длабоки празнења на литиум-јонската батерија за долг работен век.

Литиум-јонските батерии се компактни и лесни, ја намалуваат тежината на алатот, не страдаат од мемориски ефект и остануваат наполнети без оглед на времето на складирање.

Компактни, лесни и секогаш подготвени

Литиум-јонските батерии се компактни и лесни, ја намалуваат тежината на алатот, не страдаат од мемориски ефект и остануваат наполнети без оглед на времето на складирање.

Подобро држење за удобност и контрола

Мекиот дел за држење овозможува удобно ракување со алатот и подобра контрола, корисно за задачите за кои е потребна подолга употреба на алатот.

Технички податоци за UniversalVac 18

Технички спецификации
Напон на батеријата
18.0 V
Компатибилност на батеријата
18V POWER FOR ALL ALLIANCE
Препорака за батерија
>= 2,5 Ah
Капацитет на батерија
2,5 Ah
Макс. притисок на вентилација (турбина)
9 kPa
Макс. брзина на проток (турбина)
28 l/s
Времетраење
2.5 Ah/18 мин.
Волумен на сад (бруто)
0.5 l
Димензии на алатот (Д x Ш x В)
384 x 211 x 149 mm
Тежина на машината со батерија
1,30 kg
Детали за испорака: UniversalVac 18
Број на нарачка
Четка-млазница
1 619 PA9 896
Млазница за пукнатини
1 619 PA9 897
Подна млазница
1 619 PA9 899
2 продолжни цевки
1 619 PA9 898
Филтер
2 609 256 F44
Држач за додаток
1 619 PA9 901
Картон
Број на нарачка
EAN-код
06033B9102
4059952570167

Достапни додатоци

Стартер сет од 18 V (2,5 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет од 18 V (2,5 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет за сите Home & Garden алати во 18V POWER FOR ALL системот

Сет со AL 1830 CV полнач и 2,5 Ah батерија. Овозможува флексибилност и заштедува простор и пари. Со батеријата може да работат околу 40 апарати за „направи сам“ проекти, градинарски задачи и задачи во домот.

Стартер сет од 18 V (2,5 Ah + AL 1830 CV)
Стартер сет 18 V (2 x 2,5 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет 18 V (2 x 2,5 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет за сите Home & Garden алати во 18V POWER FOR ALL системот

Сет со AL 1830 CV полнач и 2 x 2,5 Ah батерии. Овозможува флексибилност и заштедува простор и пари. Со батеријата може да работат околу 40 апарати за „направи сам“ проекти, градинарски задачи и задачи во домот.

Стартер сет 18 V (2 x 2,5 Ah + AL 1830 CV)
Стартер сет 18 V (6,0 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет 18 V (6,0 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет за сите Home & Garden алати во 18V POWER FOR ALL системот

Сет со AL 1830 CV полнач и 6,0 Ah батерија. Овозможува флексибилност и заштедува простор и пари. Со батеријата може да работат околу 40 апарати за „направи сам“ проекти, градинарски задачи и задачи во домот.

Стартер сет 18 V (6,0 Ah + AL 1830 CV)
Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B

POWER FOR ALL: 18 V батерија за сите Home & Garden алати во 18 V системот

18V POWER FOR ALL батеријата е достапна во различни големини и капацитети. Пронајдете ја вистинската батерија за вашата задача. Сите батерии може да се менуваат и имаат исти приклучоци.

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B
Полнач AL 1830 CV

Полнач AL 1830 CV

Ги полни сите Bosch Home & Garden батерии од 18 V

Најголема компатибилност – Bosch AL 1830 CV полначот ги полни сите Bosch Home & Garden батерии и батериите на 18V POWER FOR ALL системот.

Полнач AL 1830 CV
Полнач AL 1880 CV

Полнач AL 1880 CV

Многу брз полнач за сите 14,4 V батерии или 18V POWER FOR ALL батерии

Најголема компатибилност – Bosch AL 1880 CV полначот ги полни сите Bosch Home & Garden 14,4 V батерии и батериите на 18V POWER FOR ALL системот.

Полнач AL 1880 CV

Најдете го точниот резервен дел брзо и едноставно

Точниот резервен дел само со клик на глувчето

Изберете резервни делови онлајн
Добијте е-маил со листата на избрани резервни делови
Испечатете ја листата и нарачајте резервни делови од дилер
3 години гаранција и безбедни понуди

3 години гаранција и безбедни понуди

Регистрирајте се бесплатно и добијте гаранција од 3 наместо 2 години за вашиот нов Bosch DIY и градинарски алат. Исто така, имајте корист од ексклузивните понуди.

Поддршка за Bosch

Едноставно пишете ни порака преку нашата контакт форма.

Грижа за клиенти

За прашања во врска со сервисот за поправка и резервни делови:
Од понеделник до петок:
08:00 - 19:00
Од понеделник до петок:
08:00 -16:00