Norādījumi darbam

Zāģējuma platums mainās atkarībā no izmantojamā zāģa asmens biezuma.

Sargājiet zāģa asmeņus no sitieniem un triecieniem.

Lai saglabātu labu griezuma kvalitāti, vienmērīgi vadiet elektroinstrumentu ar vieglu grūdienu griešanas virzienā. Pārāk spēcīga padeve nozīmīgi samazina nomaināmā darbinstrumenta darbmūžu, un var radīt elektroinstrumenta bojājumus.

Darba ražība un zāģējuma kvalitāte ir stipri atkarīga no zāģa asmens stāvokļa un tā zobu formas. Tāpēc izmantojiet darbam tikai asus zāģa asmeņus, kas paredzēti attiecīgā materiāla zāģēšanai.

Zāģa asmens izvēle ir atkarīga no apstrādājamā koka šķirnes un kvalitātes, kā arī no tā, vai zāģējums veidojams gareniskā vai šķērsu virzienā.

Zāģējot egles koksni gareniskā virzienā, veidojas garas spirālveida skaidas. Tās var nosprostot skaidu izvadīšanas īscauruli (16).

Dižskābarža un ozola putekļi ir īpaši kaitīgi veselībai, tāpēc šo koksnes veidu apstrādes laikā noteikti pielietojiet putekļu uzsūkšanu.

Norāde: Lietojiet vienīgi asus zāģa asmeņus, kas piemēroti krāsaino metālu zāģēšanai. Tas ļaus nodrošināt augstu zāģēšanas kvalitāti un novērst zāģa asmens iesprūšanu.

Uzsāciet zāģēšanu, uzmanīgi tuvinot apstrādājamajam priekšmetam rotējošu zāģa asmeni. Veiciet zāģēšanu bez pārtraukumiem, pārvietojot elektroinstrumentu ar nelielu ātrumu.

Uzsāciet profila zāģēšanu no tā mazākā šķērsgriezuma puses, nekad neuzsāciet U veida profilu zāģēšanu no profila vaļējās puses. Zāģējot garus profilētos priekšmetus, tie jāatbalsta, lai novērstu zāģa asmens iestrēgšanu un elektroinstrumenta atsitienu.

Paralēlā vadotne (10) ļauj veidot zāģējumus, precīzi ieturot attālumu no apstrādājamā priekšmeta malas, piemēram, tad, ja nepieciešams nozāģēt vienāda platuma līstes.

Atskrūvējiet spārnskrūvi (8) un iebīdiet paralēlās vadotnes (10) skalu pamatnes (12) atvērumā. Iestatiet vēlamo zāģēšanas platumu atbilstoši nolasījumiem uz skalas pret trases marķējumu (30) vai (29) kā norādīts sadaļā „Marķējumi zāģēšanas trases noteikšanai“. Tad no jauna stingri pieskrūvējiet spārnskrūvi (8).

Vadotnes sliede (31) ļauj veidot taisnus zāģējumus.

Īpašs pārklājuma slānis novērš vadotnes sliedes izslīdēšanu un aizsargā zāģējamā priekšmeta virsmu no bojājumiem.

Vadotnes sliedi (31) ir iespējams pagarināt. Šim nolūkam pagrieziet vadotnes sliedi (31) par 180° un savienojiet kopā divas vadotnes sliedes (31). Lai sastiprinātu abas vadotnes sliedes, nospiediet taustiņu (32). Lai atvienotu vadotnes sliedes, paspiediet taustiņu (32) uz otru pusi un atdaliet vadotnes sliedes (31) vienu no otras.

Vadotnes sliedes (31) augšpusē ir redzami divi marķējumi. Zāģēšanai taisnā leņķī lietojiet vadotnes sliedes pusi ar marķējumu „90°“, bet slīpo zāģējumu veidošanai lietojiet vadotnes sliedes pusi ar marķējumu „45°“.

Vadotnes sliedes gumijas apmale kalpo arī kā pretplaisāšanas aizsargs, veidojot zāģējumus kokā 90° un 45° leņķī, novēršot zāģējamā priekšmeta virsmas plaisāšanu un skabargu veidošanos uz tās.

Veicot zāģēšanu pirmo reizi, vadotnes sliedes gumijas apmale jāpielāgo attiecīgajam ripzāģim, šim nolūkam nedaudz apzāģējot apmali.

Norāde. Vadotnes sliedei (31) jābūt stingri piespiestai zāģējamā priekšmeta virsmai, un tā nedrīkst sniegties pāri zāģējamā priekšmeta galam.

Ja vadotnes sliede (31) tomēr sniedzas pāri zāģējamā priekšmeta galam, novietojiet ripzāģi uz vadotnes sliedes (31) neatbalstītā gala tikai tādā gadījumā, ja zāģis tiek stingri turēts ar roku. Vadotnes sliede (31) ir izgatavota no plastmasas un tāpēc nespēj noturēt ripzāģa svaru.

Nostipriniet vadotnes sliedi (31) uz zāģējamā priekšmeta, izmantojot īpašas skrūvspīles (33). Sekojiet, lai izliekums skrūvspīļu (33) iekšpusē ievietotos tam atbilstošā vadotnes sliedes (31) izgriezumā.

Ieslēdziet elektroinstrumentu un pārvietojiet to pa zāģējuma trasi ar pastāvīgu ātrumu un nelielu spiedienu.