Автоматичне нівелювання

Встановіть вимірювальний інструмент на тверду горизонтальну поверхню, закріпіть його на кріпленні (16) або на штативі (6). Для роботи з автоматичним нівелюванням нижня сторона вимірювального інструмента повинна бути горизонтальною, а тримач штатива (8) спрямований вниз. Після увімкнення автоматичне нівелювання автоматично вирівнює нерівності у межах діапазону самонівелювання ±4°. Нівелювання завершене, як тільки лазерні лінії припиняють блимати.

Якщо автоматичне нівелювання неможливе, напр., коли нижній бік вимірювального інструмента відхиляється від горизонталі більше ніж на 4° або тому, що ви вільно тримаєте вимірювальний інструмент в руці, тоді лазерні лінії тривало повільно блимають і вимірювальний інструмент працює без функції автоматичного нівелювання. Лазерні лінії залишаються увімкненими, але обидві перехресні лінії не обов’язково повинні проходити під прямим кутом одна до одної. Щоб забезпечити перпендикулярність обох лазерних ліній одна щодо іншої, розташуйте вимірювальний інструмент перпендикулярно до стіни.

При струсах та змінах положення протягом експлуатації вимірювальний інструмент знову автоматично нівелюється. Після повторного нівелювання, щоб запобігти помилкам в результаті зсування вимірювального приладу, перевірте положення горизонтальної чи вертикальної лазерної лінії відносно базових точок.