Putekļu un skaidu uzsūkšana (attēls B)

Dažu materiālu, piemēram, svinu saturošu krāsu, dažu koksnes šķirņu, minerālu un metālu putekļi var būt kaitīgi veselībai. Pieskaršanās šādiem putekļiem vai to ieelpošana var izraisīt alerģiskas reakcijas vai elpošanas ceļu saslimšanu elektroinstrumenta lietotājam vai darba vietai tuvumā esošajām personām.
Atsevišķu materiālu putekļi, piemēram, putekļi, kas rodas, zāģējot ozola vai dižskābarža koksni, var izraisīt vēzi, īpaši tad, ja koksne iepriekš ir tikusi ķīmiski apstrādāta (ar hromātu vai koksnes aizsardzības līdzekļiem). Azbestu saturošus materiālus drīkst apstrādāt vienīgi personas ar īpašām profesionālām iemaņām.

Ievērojiet jūsu valstī spēkā esošos priekšrakstus, kas attiecas uz apstrādājamo materiālu.

Norāde: lai zāģēšanas laikā izvairītos no saskaršanās ar prom lidojošajām skaidām, zāgēšanas laikā vienmēr izmantojiet leņķcauruli (21).

Leņķcauruli (21) var lietot atsevišķi vai kopā ar tai pievienotu putekļu un skaidu uzsūkšanas ierīci. Atkarībā no veicamā darba rakstura, pagrieziet leņķcauruli tā, lai būtu iespējams izvairīties no promlidojošajām skaidām, un stingri iebīdiet to skaidu izvadīšanas īscaurulē (16).

Putekļu uzsūkšana ar ārējā vakuumsūcēja palīdzību (attēls B)

Pievienojiet uzsūkšanas šļūteni (20) (papildpiederums) elektroinstrumenta skaidu izvadīšanas īscaurulei (16). Savienojiet uzsūkšanas šļūteni (20) ar vakuumsūcēju (papildpiederums). Pārskats par instrumenta savienošanas iespējām ar dažādiem vakuumsūcējiem ir sniegts šīs pamācības beigās.

Vakuumsūcējam jābūt piemērotam apstrādājamā materiāla putekļu uzsūkšanai.

Veselībai īpaši kaitīgus, kancerogēnus vai sausus putekļus savāciet ar speciālu vakuumsūcēju.