Вказівки щодо роботи

 • При обдирному шліфуванні за допомогою шліфувальних засобів зі зв’язаним абразивом завжди використовуйте захисний кожух для шліфування (11).
 • Ніколи не використовуйте для обдирання відрізні шліфувальні круги.
 • При обдирному шліфуванні захисним кожухом для різання (12) або захисним кожухом для шліфування (11) зі встановленим кожухом для різання (13) можна зачепити заготовку, що призведе до втрати контролю над інструментом.

Під кутом встановлення від 30° до 40° при обдирному шліфуванні досягається найкращий результат оброблення. Поводьте електроінструментом назад і вперед, натискаючи на нього з однаковою силою. Завдяки цьому оброблювана заготовка не буде перегріватися, не змінить своєї фарби і на ній не утвориться смужок.

 • При використанні кругів зі зв’язаним абразивом, які можуть використовуватися як для різання, так і для шліфування, необхідно використовувати захисний кожух для різання (12) або захисний кожух для шліфування (11) зі встановленим кожухом для різання (13).

 • При шліфуванні за допомогою віялоподібного шліфувального круга завжди використовуйте захисний кожух для шліфування (11).

Віялоподібним шліфувальним кругом (приладдя) можна також обробляти вигнуті поверхні і профілі. Віялоподібні шліфувальні круги мають значно довший експлуатаційний ресурс, спричиняють менше шуму і мають нижчу температуру шліфування ніж традиційні шліфувальні круги.

 • Для робіт з гумовим тарілчастим шліфувальним кругом (24) завжди монтуйте захист для рук (23).

Виконувати шліфування за допомогою тарілчастого шліфувального круга можна без захисного кожуха.

Послідовність монтажу зображена на сторінці з малюнками.

Накрутіть круглу гайку (26) і затягніть її за допомогою ріжкового ключа під два отвори.

 • Виконувати крацювання за допомогою чашкових щіток можна без захисного кожуха.
 • Під час роботи з чашковою щіткою завжди встановлюйте захист для руки (23).

Послідовність монтажу зображена на сторінці з малюнками.

Чашкову щітку з різьбленням M14 необхідно нагвинчувати на шліфувальний шпиндель так, щоб вона щільно прилягала до фланця шпинделя в кінці різьблення шпинделя. Затягніть чашкову щітку за допомогою вилкового гайкового ключа.

 • Для різання металу за допомогою відрізних кругів зі зв’язаним абразивом або алмазних відрізних кругів завжди використовуйте захисний кожух для різання (12) або захисний кожух для шліфування (11) зі встановленим кожухом для різання (13).
 • При використанні захисного кожуха для шліфування (11) при різанні за допомогою відрізних кругів зі зв’язаним абразивом існує підвищений ризик утворення іскор та часточок, а також фрагментів диска при руйнуванні круга.

При відрізанні працюйте з помірним просуванням робочого інструмента у відповідності до оброблюваного матеріалу. Не натискайте на відрізний круг, не перекошуйте його і не хитайте його.

Після вимкнення приладу не гальмуйте відрізний круг притисканням збоку.

Електроінструмент потрібно завжди використовувати проти напрямку обертання. Інакше існує небезпека неконтрольованого виривання із прорізу. При розрізанні профілів і квадратних труб краще починати з найменшого перерізу.

 • Для різання каменю за допомогою відрізних кругів зі зв’язаним абразивом або алмазних відрізних кругів для каменю/бетону завжди використовуйте витяжний ковпак для різання з люнетним супортом (29) або захисний кожух для різання (12) або захисний кожух для шліфування (11) зі встановленим кожухом для різання (13).
 • Для розрізання каменю необхідно забезпечити достатнє відсмоктування пилу.
 • Вдягайте пилозахисну маску.
 • Електроінструмент дозволяється використовувати лише для сухого розрізання/сухого шліфування.
 • При використанні захисного кожуха для різання (12), захисного кожуха для шліфування (11) або захисного кожуха для шліфування (11) зі встановленим кожухом для різання (13) для відрізних або шліфувальних робіт по бетону або кам’яній кладці виникає підвищене пилове навантаження і існує підвищений ризик втрати контролю над електроінструментом, що може призвести до віддачі.

Для розрізання каменю краще використовувати алмазний відрізний круг.

При використанні витяжного ковпака для розрізання з люнетним супортом (29) пилосмок повинен бути допущеним для відсмоктування кам’яного пилу. Bosch пропонує придатні пилосмоки.

Увімкніть електроінструмент і приставте його передньою частиною напрямних салазок до оброблюваної заготовки. Просувайте електроінструмент із помірною подачею у відповідності до оброблюваного матеріалу.

При розрізанні особливо твердих матеріалів, напр. бетону з високим вмістом гальки, алмазний відрізний круг може перегріватися, що призводить до його пошкодження. Про це недвозначно свідчить вінець із іскор навколо алмазного відрізного круга.

У такому разі припиніть розрізання та дайте алмазному відрізному кругу охолонути, залишивши його протягом короткого часу попрацювати на холостому ходу при максимальній кількості обертів.

Значне зменшення продуктивності роботи і значна кількість іскор свідчать про затуплення алмазного відрізного круга. Ви можете знов нагострити його, зробивши короткі надрізи в абразивному матеріалі, напр., у силікатній цеглі.

 • Під час різання таких матеріалів, як пластик, композитні матеріали тощо, за допомогою відрізних кругів зі зв’язаним абразивом або відрізних кругів Carbide Multi Wheel завжди використовуйте захисний кожух для різання (12) або захисний кожух для шліфування (11) зі встановленим кожухом для різання (13). При використанні витяжного ковпака з люнетним супортом (29) досягається найкраща якість видалення пилу.

Прорізи в несучих стінах підпадають під дію відповідних державних норм. Цих приписів потрібно обов’язково додержуватися. З цієї причини перед початком роботи необхідно отримати консультацію від відповідного спеціаліста зі статики, архітектора або прораба.