Алати за Home & Garden
Батериски ударен клуч
Advanced

ImpactDrive 18

AdvancedImpactDrive 18
AdvancedImpactDrive 18
AdvancedImpactDrive 18
AdvancedImpactDrive 18 AdvancedImpactDrive 18 AdvancedImpactDrive 18
Компактен моќен алат – најкратка должина на глава во својата класа
 • Компактен дизајн со 155 mm должина на глава за работа во тесни простори
 • 130 Nm на моќен вртежен момент за тешки проекти
 • Брзи резултати со ударна брзина од 0-3.200 во минута
 • Syneon Technology ја регулира употребата на енергијата за оптимална ефикасност и подолго времетраење
 • POWER FOR ALL: една батерија и полнач за сите Home & Garden алати

Тесен работен простор? Нема проблем – уживајте во лесната работа каде и да сакате со овој компактен дизајн

Тешката работа ја прави едноставна – батерискиот PDR 18 LI кој е лесен за употреба има компактна должина на главата од 155 mm за задачи со навртување, дупчење и зашрафување во ограничени области. Неговиот моќен вртежен момент од 130 Nm се справува со тешките задачи набрзина благодарение на високата стапка на удар од 0-3.200 во минута. Овој ударен одвртувач е совршен за навртување или зашрафување во дрво (меко, тврдо) и метал, како и за дупчење во дрво (меко, тврдо), метал, малтер и цигла. Алатот припаѓа на POWER FOR ALL ALLIANCE. Една батерија може да се користи за голем број алати од различни брендови.

 • фокусирани на едноставноста
 • за мали до средни задачи
 • фокусирани на функционалност и перформансот за поширок опсег на задачи
 • за задачи со средна големина
 • најдобри перформанси со подобрени карактеристики
 • поголеми и попредизвикувачки задачи

Погодност и моќност во тесни простори

Одличен за употреба на проекти во дрво, како маси за во градината
Лесно дупчење во лим
Практична работа во тешко достапни места
Навртување, дупчење и завртување во различни материјали
Совршен за навртување во дрво, како оградување

Функции и придобивки на AdvancedImpactDrive 18

Без разлика дали станува збор за дупчење, чистење или градинарство. Брзо и лесно менувајте уреди со 18V POWER FOR ALL батеријата од Bosch. За уште поголема флексибилност, батеријата се вклопува и во алатите на други POWER FOR ALL партнери.

POWER FOR ALL батериски системи од Bosch

Без разлика дали станува збор за дупчење, чистење или градинарство. Брзо и лесно менувајте уреди со 18V POWER FOR ALL батеријата од Bosch. За уште поголема флексибилност, батеријата се вклопува и во алатите на други POWER FOR ALL партнери.

Технички податоци за AdvancedImpactDrive 18

Технички спецификации
Напон на батеријата
18.0 V
Компатибилност на батеријата
18V POWER FOR ALL ALLIANCE
Препорака за батерија
>= 1,5 Ah
Брзина без оптоварување, од
0 осц./мин.
Брзина без оптоварување, до
2.600 осц./мин.
Брзина без оптоварување
0-2.600 осц./мин.
Максимален вртежен момент
130 Nm
Брзина на удар, од
0 цик./мин.
Брзина на удар, до
3.200 цик./мин.
Брзина на удар
0-3.200 цик./мин.
Држач за алат
1/4'' шестаголно Uni
Тежина без батерија
0,9 kg
Детали за испорака: AdvancedImpactDrive 18
Број на нарачка
Картонска кутија
Број на нарачка
EAN-код
0603980303
4059952575025

Достапни додатоци

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B

POWER FOR ALL: 18 V батерија за сите Home & Garden алати во 18 V системот

18V POWER FOR ALL батеријата е достапна во различни големини и капацитети. Пронајдете ја вистинската батерија за вашата задача. Сите батерии може да се менуваат и имаат исти приклучоци.

Комплет за батерии PBA 18V 2.5Ah W-B
Стартер сет од 18 V (2,5 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет од 18 V (2,5 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет за сите Home & Garden алати во 18V POWER FOR ALL системот

Сет со AL 1830 CV полнач и 2,5 Ah батерија. Овозможува флексибилност и заштедува простор и пари. Со батеријата може да работат околу 40 апарати за „направи сам“ проекти, градинарски задачи и задачи во домот.

Стартер сет од 18 V (2,5 Ah + AL 1830 CV)
Стартер сет 18 V (2 x 2,5 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет 18 V (2 x 2,5 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет за сите Home & Garden алати во 18V POWER FOR ALL системот

Сет со AL 1830 CV полнач и 2 x 2,5 Ah батерии. Овозможува флексибилност и заштедува простор и пари. Со батеријата може да работат околу 40 апарати за „направи сам“ проекти, градинарски задачи и задачи во домот.

Стартер сет 18 V (2 x 2,5 Ah + AL 1830 CV)
Стартер сет 18 V (6,0 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет 18 V (6,0 Ah + AL 1830 CV)

Стартер сет за сите Home & Garden алати во 18V POWER FOR ALL системот

Сет со AL 1830 CV полнач и 6,0 Ah батерија. Овозможува флексибилност и заштедува простор и пари. Со батеријата може да работат околу 40 апарати за „направи сам“ проекти, градинарски задачи и задачи во домот.

Стартер сет 18 V (6,0 Ah + AL 1830 CV)
Полнач AL 1830 CV

Полнач AL 1830 CV

Ги полни сите Bosch Home & Garden батерии од 18 V

Најголема компатибилност – Bosch AL 1830 CV полначот ги полни сите Bosch Home & Garden батерии и батериите на 18V POWER FOR ALL системот.

Полнач AL 1830 CV
Полнач AL 1880 CV

Полнач AL 1880 CV

Многу брз полнач за сите 14,4 V батерии или 18V POWER FOR ALL батерии

Најголема компатибилност – Bosch AL 1880 CV полначот ги полни сите Bosch Home & Garden 14,4 V батерии и батериите на 18V POWER FOR ALL системот.

Полнач AL 1880 CV

Најдете го точниот резервен дел брзо и едноставно

Точниот резервен дел само со клик на глувчето

Изберете резервни делови онлајн
Добијте е-маил со листата на избрани резервни делови
Испечатете ја листата и нарачајте резервни делови од дилер
3 години гаранција и безбедни понуди

3 години гаранција и безбедни понуди

Регистрирајте се бесплатно и добијте гаранција од 3 наместо 2 години за вашиот нов Bosch DIY и градинарски алат. Исто така, имајте корист од ексклузивните понуди.

Поддршка за Bosch

Едноставно пишете ни порака преку нашата контакт форма.

Грижа за клиенти

За прашања во врска со сервисот за поправка и резервни делови:
Од понеделник до петок:
08:00 - 19:00
Од понеделник до петок:
08:00 -16:00