Алати за Home & Garden
Батериска косилка
Easy

Rotak 36-550

EasyRotak 36-550
EasyRotak 36-550
EasyRotak 36-550 EasyRotak 36-550
Bosch косилка за покомплицирани тревници и градини со средна големина
 • ErgoFlex рачките овозможуваат удобна и правилна позиција на работа
 • Чешлите за трева овозможуваат чиста завршница покрај рабови, патеки, огради и ѕидови
 • Со преклопни рачки и компактна корпа за трева со голем капацитет за лесно и компактно складирање
 • Соодветна за тревници до 550 квадратни метри
 • Максимални перформанси и неограничена, безжична мобилност благодарение на 36V батерија

Лесната 36V батериска косилка за покомплицирани тревници со средна големина

Батериската косилка EasyRotak 36 е совршена за одржување тревници со средна големина. Со моќна 36V батерија за безжична слобода, оваа лесна косилка овозможува неограничено и лесно маневрирање. Има ергономски ErgoFlex рачки коишто овозможуваат правилна позиција на работа за удобно ракување. Чешлите за трева овозможуваат лесно косење покрај рабови, огради, цветни леи и патеки. Со своите рачки со двоен преклоп и компактната корпа за трева, косилката лесно се собира и се намалува целокупната големина и овозможува заштеда на простор при складирање. Алатот припаѓа на 36V POWER FOR ALL системот. Една батерија може да се користи на сите 36V POWER FOR ALL алати.

 • фокусирани на едноставноста
 • за мали до средни задачи
 • фокусирани на функционалност и перформансот за поширок опсег на задачи
 • за задачи со средна големина
 • најдобри перформанси со подобрени карактеристики
 • поголеми и попредизвикувачки задачи

Брзо и лесно косење

ErgoFlex рачки за удобно косење
Подесување на висината на косење во 5 позиции
Побрзи и подобри резултати покрај рабовите
Лесно пренесување
Лесно складирање

Функции и придобивки на EasyRotak 36-550

Завршете тешки задачи благодарение на POWER FOR ALL: една батерија сите алати во рамките на 36V систем. Уживајте во безжичната слобода на отворено со максимална моќност и перформанси.

Батеријата за сите Bosch 36V Home & Garden алати

Завршете тешки задачи благодарение на POWER FOR ALL: една батерија сите алати во рамките на 36V систем. Уживајте во безжичната слобода на отворено со максимална моќност и перформанси.

Цврсто и удобно држење на телото при косење

Косење со помалку напор и максимална контрола. Bosch ErgoFlex рачките го намалуваат оптоварувањето на рацете и грбот, обезбедувајќи совршено држење на телото при косење. Прекинувачите за повеќекратно подесување овозможуваат индивидуално прилагодување и оптимална удобност.

GrassCombs го намалуваат времето на завршување така што овозможуваат чисти засеци по рабовите и покрај ѕидовите.

Побрзи и подобри резултати по рабовите

GrassCombs го намалуваат времето на завршување така што овозможуваат чисти засеци по рабовите и покрај ѕидовите.

5 позиции за подесување на висината на сечење

Рачката има вграден лост со 5 позиции за лесни и достапни промени на висината на сечењето со прилагодлив опсег од 25-70 mm.

Технички податоци за EasyRotak 36-550

Технички спецификации
Напон на батеријата
36.0 V
Време на полнење на батерија
2,10 ч.
Работи со капацитет на батерија
4 Ah
Препорачана површина на тревникот
до 550 m²
Ширина на косење
37 cm
Систем за косење
Ротирачко сечило
Капацитет на корпа за трева
40 l
Висина на косење
25 – 70 mm
Поставки за висина на косење
5
Тип на рачка
„Ergoflex-System“
Димензии на алатот (Д x Ш x В)
1360 x 400 x 1080 mm
Тежина
15,000 kg
Висина на косење, од
25 mm
Висина на косење, до
70 mm
Покажи повеќе Покажи помалку
Информации за бучава/вибрации
Вредност на емисија на вибрации во ah
Непознато K
2,5 m/s²
1,5 m/s²
Measured values for noise determined according to 2000/14/EC. The A-rated noise level of the power tool is typically as follows: Sound pressure level dB(A); Sound power level dB(A). Uncertainty K= dB. Измерени вредности определени во согласност со EN 60745 Вкупни вредности на вибрации (векторски збир од три насоки).
Детали за испорака: EasyRotak 36-550
Број на нарачка
Корпа за трева 40 l
Картон
Број на нарачка
EAN-код
06008B9B01
4059952505503

Достапни додатоци

Комплет за батерии GBA 36V 2.0Ah

Комплет за батерии GBA 36V 2.0Ah

Комплет за батерии GBA 36V 2.0Ah

Комплет за батерии GBA 36V 2.0Ah
Комплет за батерии GBA 36V 4.0Ah

Комплет за батерии GBA 36V 4.0Ah

Комплет за батерии GBA 36V 4.0Ah

Комплет за батерии GBA 36V 4.0Ah
Полнач AL 36V-20

Полнач AL 36V-20

Полнач AL 36V-20

Полнач AL 36V-20

Најдете го точниот резервен дел брзо и едноставно

Точниот резервен дел само со клик на глувчето

Изберете резервни делови онлајн
Добијте е-маил со листата на избрани резервни делови
Испечатете ја листата и нарачајте резервни делови од дилер
3 години гаранција и безбедни понуди

3 години гаранција и безбедни понуди

Регистрирајте се бесплатно и добијте гаранција од 3 наместо 2 години за вашиот нов Bosch DIY и градинарски алат. Исто така, имајте корист од ексклузивните понуди.

Поддршка за Bosch

Едноставно пишете ни порака преку нашата контакт форма.

Грижа за клиенти

За прашања во врска со сервисот за поправка и резервни делови:
Од понеделник до петок:
08:00 - 19:00
Од понеделник до петок:
08:00 -16:00